Zahajovací výprava

11.9.2022

Skautský rok jsme tentokrát zahájili procházkou v Kunčicích pod Ondřejníkem. Po dlouhé cestě vlakem a autobusem jsme stanuli před velkou horou. Doufali jsme, že si po šlapání do prudkého kopce na chvilku odpočineme, byli jsme však vyvedeni z omylu výzvou, rozdělat oheň do pěti minut. Problémy začaly hned poté. Všechno dřevo bylo úplně promočené a při snaze ho zapálit většina z nás rychle vypotřebovala všechny sirky. Musel nám být prodloužen čas, ale i tak to nakonec jako jediní zvládli Jezevci, i když se jim při řezání pilin zranil člen. Tolik krve už dlouho nikdo z nás neviděl. Dále jsme dostávali otázky za bodíky, které se nakonec sečetly. Cenu v podobě akoinu vyhrály Lišky. Po vystoupání kamenitého svahu jsme došli na vrchol Skalky. Tam bylo opět potřeba rozdělat oheň tentokrát pro opékání špekáčků. Samozřejmě jsme se zase setkali s neúspěchem. Nakonec i přes dlouhou snahu přišly na řadu vařiče a párky se uvařily v ešusech. Cesta zpátky už nebyla tak namáhavá, proto byl i větší prostor všímat si úžasného výhledu, který nám navíc předtím zakrýval mrak. Čas jsme si krátili zpěvem různých písniček a reklam. Ty se nám tak zalíbily, že jsme ty nejlepší tanečníky/zpěváky museli natočit. V lese jsme párkrát špatně odbočili, ale nakonec jsme našli správnou stezku. Přesto si někteří stále mysleli, že jdeme špatně, takže toho škodolibí vedoucí a rádce využili a členy potrollili. Chudáci si mysleli, že se jdeme pouze podívat do hospody a pak že se budeme muset zase vracet do kopce. Silnice nás dále zavedla k Ogarovi, velice pěkné restauraci, kde si někteří z nás dali kofolu. Zde také, kvůli chybějícímu A v nápisu, vznikla hláška „Ogar se ogrrrrrrcal a teď je z něho Ogr“. Jako zábavu při občerstvení se konal velký souboj Krtka a Štěpy, který pokračoval až na nádraží. Při čekání na vlak jsme si zahráli pár vyplňovacích her, které doprovázelo neustále pošťuchování Krťase. Po celém dni byli někteří tak unavení, že cestou usnuli. Co více dodat. Na Svinově jsme klasicky vykoupili obchod s Minitkami a jeli domů.
Výpravu jsme si všichni hrozně moc užili a já doufám, že takto nebo ještě lépe budou vypadat i ty další.

Verča