Výprava na Velký Javorník

3.12.2022

Dne 3. 12. se neohrožení členi oddílu vydali na výlet plný nástrah a nebezpečí. Cílem bylo se dostat na Velký Javorník. Start výpravy započal u Klimkovického zámku, kde jsme se seskupili a nasedli do autobusu linky 76. Cílová zastávka linky 76 byl Svinov nádraží. Následně jsme přestoupili do dalšího autobusu, který nás dovezl přímo pod vrchol.
Všichni jsme byli připraveni se postavit vstříc tomuto dobrodružství a tak jsme se vydali na cestu. Hned po startu jsme zjistili, že si náš v vůdce cesty spletl strany a vydal se na Radhošť místo na Velký Javorník. Už jsme si mysleli, že nás nic nemůže zaskočit, ale najednou se z ničeho nic všem našim rádcům podvrtnul kotník a my je museli ošetřit. Toto se však nestalo naposled, jelikož po cestě kromě povídání jsme si museli zkusit ošetřit řeznou ránu a vypíchlé oko. Když jsme se dostali na vrchol, vyšli jsme si na rozhlednu a dali si polévku, hranolky a kofolu na posilnění v místní horské hospůdce. Cesta dolů už byla pohodová. Když jsme dorazili na nádraží, rovnou jsme bez čekání nastoupili do vlaku a vyjeli. Cestu vlakem nám ale znepříjemnila ztráta vlajky Jezevců, která byla nešťastnou náhodou zlomena v půlce nejmenovaným členem družiny vlků. Když jsme dojeli na nádraží Ostrava-Svinov, nastoupili jsme opět do autobusové linky číslo 76 a následně jsme rozloučili pokřikem opět před zámkem v Klimkovicích, kde naše výprava taky započala. I když jsem po této výpravě onemocněl tak jsem si ji náramně užil a už se těším na další.
Štěpa