Celostředisková Vánoční výprava

9.12.2022

Dne 9.12. se sešly všechny oddíly našeho střediska na Vánočce na skautské základně Pocheň. V pátek večer jsme vyrazily na autobus, který měl bohužel zpoždění, kvůli kterému jsme málem nestihli vlak. Nakonec jsme ho stihli a ještě dvakrát jsme přestupovali do jiného vlaku. Když jsme konečně dorazili na místo, jemně sněžilo. Vybalili jsme se a oddíl Lišky a Mimuti mezitím připravili večeři. V průběhu noci jsme měli hlídky na oheň, který jsme si museli udělat v kotli, abychom měli v klubovně teplo.
Další den jsme měli budíček v 7⁰⁰, ale já se zbudila už dříve. Vyrazili jsme na rozcvičku a potom na snídani. Po snídani jsme se oba oddíly seznámili a taky jsme hráli nějaké hry. Když jsme se přemístili ven, rozpoutali jsme koulovou bitvu na dva týmy a poté si dali soutěž ve stavění sněhuláků. Všichni už jsme byli promrzlí, a proto jsme se přesunuli dovnitř, kde byl oddílový program. Později jsme se si zahráli karetní hru Bang, která mi mimochodem docela jde. Někteří se ji trpce učili hrát. Odpoledne náš oddíl připravil bramborový salát. Pote jsme se převlékli do krojů. Po večeři jsme si ještě rozdali losovací metodou dárečky (já jsem dostala nahřívací polštářek), potom jsme se přesunuli k písničkám a kytaře, kterou přerusilo rychlo vystoupení našich herců, při kterém jsme se velmi pobavili. Nakonec jsme se však přesunuli do postele, ale někteří si ještě chvíli povídali.
V neděli 11.12. jsme měli budíček až v 7³⁰, což mě velmi překvapilo. Dali jsme si rychlou rozcvičku, slavnostní nástup a nakonec snídani, na kterou jsem neměla moc čas, protože jsem z výpravy musela odjet o chvíli dřív (celá družina Štik). Naše cesta domů byla pohodová a velmi zábavná, takže v závěru jsem si výpravu moc užila.
Ami