Výprava na Kněhyni

1.10.2022

Ustáli 20 km, oblast výskytu divokých šelem a ztrátu družinových vlajek. 10 odvážných členů 25. oddílu.

Píše se 1.říjen. Skupina prozatím 6 členů našeho oddílu se pod vedením Hrdiny setkává před zámkem. Ačkoli je tma a všem běhá mráz po zádech, vdáli je zcela prokazatelně vidět přijíždějící auto. Z červeného vozu vystupuje neznámé značky vystupuje Ozvěna. „Máme všechny.“, myslel jsem si. S pohledem do Hrdinových očích jsem však věděl že něco není v pořádku. „Kde je Hynek?“, ozvalo se chraplavým hlasem za mým pravým ramenem. Během několika sekund již Štěpa, jeden z těch statnějších v naší skupině, s Hynkem navázal telefonické spojení. Telefon však v mžiku přebírá Hrdina. Ihned co to vypl jsme měli jasno. Zůstalo nás tak jen 8. Měli jsme tak potenciálně všechny. Šli jsme tedy do parku. Každým krokem jsem cítil větší vlhkost. Mrazivý vánek nás však neodradil. Člověk by se ani nenadál a už stavíme stánky. Práce to nebyla snadná, ale když jsme si uvědomili, že máme používat šrouby, přestalo nám to padat. A vlastně nám to šlo i celkem od ruky. Jelikož toto není ideální obsah do tohoto románu, vezmeme to šupem. Stánky jsme postavili. A co lépe, stihli jsme i bus. V něm se Krtek rozhodl. Výprava bude tentokrát hon na npc. Již si nepamatuji, co mu na to kdo řekl, ale vím, že někdy v té době asi řidič omylem nepřeřadil a znělo to jako v letadle. Hned na Svinově jsme nastoupili na vlak. Respektive na silniční vlak. Byla to cool cesta. Přestupovali jsme ve Frýdku-Místku. Teď už na opravdový (ne výlukový. Osudové bylo vystoupit právě pod Kněhyní. My, Jezevci, tu ztratili svou vlajku. Cesta byla celkem krutá, jelikož i Vlci později svou vlajku ztratili. Dosáhli jsme však jak Kněhyně, tak Pusteven. A taky jsme měli guláš. To jídlo bylo pořádně fresh, mám ho rád. <3 Inu cesta dolů byla ale strmá.. Ačkoli nevím kolikrát přesně spadl Krtek, je to podle mě tak trojmístné číslo. Každopádně nakonec jsme to všechno zvládli, sjeli lanovkou a šup už jsme byli v buse. Cesta byla příjemná, ve Svinově se však několik členů našeho oddílu (typicky včetně Krtka) pokusilo zaútočit na Minit těsně před jeho státním svátkem. Pak už jsem jel vyrazili domů.

Za oddíl vám dnes povídal Honza